Şenol Gürvit

Şenol Gürvit
Senior Data Center Infrastructure and Operation Consultant - Otomatica Otomasyon Kontrol ve Yazılım Hiz. Tic. Ltd. Şti.

Veri Merkezi Kritik Fiziksel Altyapı ve İşletmesi konusunda 25 yıl üstünde tecrübeye sahip Şenol Gürvit, bu sektörde önemli projelerde planlama, kavramsal ve detay tasarım, test ve işletmeye alma, sürdürülebilir operasyon, sertifikasyon konularında profesyonel olarak çalışmaktadır. Bu kapsamda son kullanıcı, ana yüklenici, proje firmalarına onlarca modern veri merkezi projeleri uygulama ve işletmeinde bir fiil profesyonel hizmet […]

Veri Merkezi Kritik Fiziksel Altyapı ve İşletmesi konusunda 25 yıl üstünde tecrübeye sahip Şenol Gürvit, bu sektörde önemli projelerde planlama, kavramsal ve detay tasarım, test ve işletmeye alma, sürdürülebilir operasyon, sertifikasyon konularında profesyonel olarak çalışmaktadır. Bu kapsamda son kullanıcı, ana yüklenici, proje firmalarına onlarca modern veri merkezi projeleri uygulama ve işletmeinde bir fiil profesyonel hizmet vermiştir. Projelerde çalıştığı genç mühendisleri, Türkiye’nin bu sektörde gelişmesi ve lider olması için yönlendirmiş ve bilgilendirmiştir.

1961 İstanbul doğumlu Şenol Gürvit, İstanbul Erkek Lisesi ’1972, İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi (Lisans)’1979, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü (M.Sc.)’1984 mezunudur.  İTÜ Elektrik-Elektronik Fak. (Araş. Gör.) 1984-89, Siemens (AR-GE) 1992-99, UEKAE (AR-GE) 1999-00, APC (MEA Sistem Müh.) 2000-09, ITPS (Kurucu-Uzman Danışman) 2009-18 yıllarında çalışmıştır. Kritik Tesis Dijitalleştirilmesi ve Akıllı İşletme konusunda uzmanlaşan ve inovasyon üreten kadroya sahip Otomatica (2018-bugün) firmasında kritik tesis uygulamaları ihtiyaçlarına yönelik, yenilikçi gelişmelere öncülük etmeye devam etmektedir.